Jakie są obowiązki w zakresie ESG dla małych i średnich firm?

Zachęcamy do lektury tekstu opublikowanego przez Agnieszkę Baklarz na łamach Gazety Podatkowej. Artykuł ten dotyczy między innymi kryteriów obowiązkowej sprawozdawczości ESG, jakie dla polskich firm wprowadziła znowelizowana ustawa o rachunkowości z początkiem 2025 roku.

Zarówno na poziomie unijnym jak i krajowym trwają prace nad zmianą regulacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – mowa tutaj o tak zwanym pakiecie Omnibus ESG. Formalnie rzecz biorąc ustawa o rachunkowości jak na razie w tym zakresie nie została zmieniona.

Ewentualne zmiany w zakresie kryteriów raportowania ESG nie powinny jednak przesłaniać faktu, że nawet bez ustawowego obowiązku z perspektywy małej lub średniej firmy warto zastanowić się nad jakąś formą raportowania. Dlaczego? Dlatego, że coraz częściej duże firmy proszą swoich dostawców o dane dotyczące ESG (w postaci ankiet, kwestionariuszy, certyfikatów lub dobrowolnego raportowania).

Dlatego biorąc pod uwagę powyższe zachęcamy do przeczytania tekstu opublikowanego w Gazecie Podatkowej również pod kątem analizy wartości, jakie raportowanie ESG może wnieść z perspektywy małej lub średniej firmy.

Monte Vero Audit and Advisory sp. z o.o.
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.