21 lutego br. pojawił się na stronach Wolters Kluwer komentarz Agnieszki Baklarz, dotyczący przepisów i praktyki dotyczących atestacji sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Tekst odpowiada na najistotniejsze pytania, między innymi dotyczące sposobu wyboru firmy audytorskiej do atestacji. Zapraszamy do lektury!
Wraz z wejściem w życie z 2025 rokiem przepisów implementujących dyrektywę CSRD do polskiego prawa pojawił się obowiązek weryfikacji raportu ESG, czyli atestacji. W komentarzu opublikowanym w ramach serwisu informacji prawnej Lex nasz ekspert prowadzi krok po kroku poprzez przepisy prawa, m.in. wprowadzone do ustawy o rachunkowości.
Komentarz przygotowany przez Agnieszkę Baklarz zawiera odpowiedzi między innymi na następujące pytania: kto musi poddać raport ESG atestacji? Jak należy przeprowadzić wybór firmy audytorskiej do atestacji sprawozdawczości ESG za 2024 rok i lata kolejne? Jakie są warunki dotyczące niezależności firmy audytorskiej? Co powinna zawierać umowa o atestację?